Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom info@k-media.cz


 

REKLAMA
Tuesday, 31 January 2023

Najlepšie zarábajúce televízne seriály u nás za posledné roky

Published in RODINA Monday, 25 March 2019 11:37

Čo si budeme nahovárať. Televízne seriály sú nielen vo svete, ale aj u nás mimoriadne pútavým artiklom. Dokážu totiž pritiahnuť k televíznym obrazovkám neuveriteľné množstvo divákov. Čím viac dielov, tým viac sa s dejom a do neho zakomponovanými postavami dokáže človek stotožniť. A to až do takej miery, že sa stanú akoby súčasťou života domácností. Samozrejme, neplatí to automaticky pri každom seriáli. Ba naopak. Iba malé percento sa uchytí na presýtenom mediálnom trhu. Avšak ak sa tak stane, zvyčajne to má grády. Taký vydarený počin má priam neuveriteľné množstvo pokračovaní, spravidla rozložené do niekoľkých rokov. Keď k tomu pripočítame ich pravidelné reprízovanie, úspech je o to viac zaručený.  

 

Dva manželské páry znamená zaručená zábava

Takáto charakteristika úspešnosti televíznych seriálov v dnešnej dobe digitálnej televízie, platí hádam všade, a teda aj u nás. Apropo, ak už hovoríme o našom trhu, ktoré sú to seriáli, čo nás opantali napríklad od začiatku nového tisícročia. Ako prvých spomeňme slávnych Susedov z dielne televízie Markíza. Seriál s rovnomenným názvom sa začal vysielať na jeseň 2006 s predpokladom, že jedna séria bude bohato stačiť. A ejha, nakoniec sa ukázalo, ako sa predpovede mýlili. Nečudo. Vďačný scenár a sympatickí herci boli zárukou, že sa na Susedov bude tešiť celá rodina. Hlavnými postavami sú Lászlo Komárom a František Stromokocúr spolu so svojim nežnými polovičkami Idikó a Zuzankou. Oba manželské páry zažívajú, v paneláku v ktorom bývajú, príhody plné úsmevných nedorozumení a prekáračiek. Do toho celého zvyčajne zasiahne susedka Marta Sladká so svojimi rozmarnými a prostoduchými poznámkami. Možno aj kvôli akejsi podobnosti s reálnymi susedskými vzťahmi si tento výtvor z pera Andreja Krausa získal srdcia celého Slovenska.  

 

Panelák plný všakovakých životných príbehov

Ako sme písali, premiéru si Susedia odbili na jeseň r. 2006. No kto by ale vtedy čakal, že záujem pretrváva až do dnešných časov. Tvorcovia v Markíze sa ho síce snažili počas desaťročnej odmlke nahradiť niečím rovnako úspešným, no výsledky boli vždy takpovediac ako na hojdačke. Spomeňme len Kutil s.r.o. alebo najnovší seriál Autoškola. Ich hodnotenie necháme na vašom uvážení, ale isto sa zhodneme na fakte, že sa so Susedmi nemôžu porovnávať ani náhodou. A preto kvôli tomu sa v Januári minulého roku objavila na obrazovkách jeho štvrté pokračovanie a v tomto roku je piata séria na spadnutie. Hneď za Susedmi sa, čo do popularity, usadil seriál Panelák rovnako z dielne Andreja Krausa. Ten ho, po skončení tretej série Susedov, napísal ako novinku pre televíziu Joj. Dej sa odohráva taktiež v bytovom dome, avšak za prítomnosti oveľa viacej hlavných protagonistov. Spomeňme len Agnes Fodrásovú. Milana Kordiaka, Karola Mázika, Jakuba Švehlu, Michala Bajza, a ďalšiu plejádu spolu súvisiacich postáv. Podstatnou zmenou oproti Susedom je rôznorodosť dejových zápletiek. Od humorných až po tie naozaj vážne. Prvýkrát sa Panelák objavil na obrazovke na jar 2008 a po krátkej odmlke zotrval vo vysielaní až do leta 2017.  

 

Oteckovia v slovenskom vydaní lámu rekordy

Dobre to boli, resp. sú seriály skoršieho vydania. A čo nejaký super úspešný, ktorý beží v televízii v terajších dňoch? Jednoznačným víťazom sú Oteckovia na Markíze. Svoj pôvod má v Južnej Amerike a slovenskí scenáristi ho len prispôsobili na tunajšie podmienky. Od r. 2018 sa televízni diváci stretávajú s hlavnými hrdinami, ako sú Marek Bobula, Alexander Becker, Vladimír Bielik a Tomáš Oravec, ktorí sa s väčším, či menším úspechom snažia vychovávať svoje ratolesti. Vôbec to nemajú jednoduché, pretože nie vždy panuje medzi nimi a matkami ich detí práve harmonická vzťah. V minulom roku sa stihli odvysielať tri série a od januára 2019 prišla na svetlo sveta posledná, štvrtá. Diváci si tento seriál žiadajú každý večer, hodinu pred hlavnými správami a nič nenasvedčuje tomu, že by mal tento, doslova ošiaľ, opadnúť v krátkej dobe. Najväčšiu popularitu si Oteckovia udržujú medzi nežnejšou populáciou Slovenska, čo bol zrejme aj pôvodný zámer, pretože ženy sú vždy za každých najvďačnejší televízny divák. Len nech niekto skúsi prepnúť o šiestej večer na iný program, bude mať čo robiť s vytasenými gélovými nechtami.  

 

Televízny seriál si vychutnajte s kvalitným internetom

Tieto tri seriály predstavujú naozaj to najpopulárnejšie, čo sa kedy objavilo na našich televíznych obrazovkách v posledných rokoch. Mohli by sme ešte spomenúť Búrlivé víno, no ale tam boli diváci na pochybách, a to hneď od prvej série. Nudný scenár, rozťahaný dej, až na niektoré výnimky nepresvedčivé herecké výkony, neustále meniaci sa čas vysielania, a pod. Alebo Horná Dolná. Po prvotnej eufórii len seriál do počtu. No nič, ak ste teda seriáloví maniaci, nenechajte si ujsť každé ďalšie pokračovanie, prípadne reprízu toho najlepšieho. K tomu nebudete potrebovať nič len kvalitný televízor, kvalitné a rýchle internetové pripojenie a pre tých najnedočkavejších aj TV v mobile, aby boli neustále spojení so svetom ich obľúbených postáv.

 

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer FINEP ponúka predaj bytov v Bratislave za atraktívne ceny.