Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom info@k-media.cz


 

REKLAMA
Wednesday, 04 October 2023

Technológia, ktorá zmení spôsoby telefonovania. Pripravte sa, prichádza budúcnosť

Published in ČO PRÁVE LETÍ Monday, 25 March 2019 11:40

Ak radi trávite čas telefonovaním a popri tom by ste chceli ešte aj surfovať na mobilnom internete, zbystrite pozornosť. Konečne nadišiel čas, kedy sa vám toto prianie vyplní. A nie len to. S príchodom novej technológie čaká telefonovanie, tak ako ho poznáme, doslova revolúcia. Ako sa VoLTE dotkne bežného používateľa a čo sa pri telefonovaní posunie k lepšiemu? LTE, čiže vysokorýchlostný internet v mobilných sieťach, často označovaný aj ako 4G, už hádam pozná každý, kto využíva internet v mobile. V skratke, ide o internetovú sieť, ktorá dokáže dosahovať vysokú prenosovú rýchlosť na dlhšie vzdialenosti, vďaka čomu je pripojenie cez LTE až 10-krát rýchlejšie ako pripojenie prostredníctvom siete 3G. Podľa informácií mobilných operátorov je na Slovensku aktuálne pokrytých až 70 % obyvateľstva. Pokrytie sa však neustále rozširuje. Za pár rokov tak môžete využívať LTE kdekoľvek na Slovensku, ale i v zahraničí.  

 

LTE už poznáte. Čo však znamená predpona „Vo“?

Ak ovládate angličtinu, možno si skratku viete preložiť. Jedná sa totiž o skratku slovného spojenia „Voice over“, ktorú môžeme voľne preložiť ako „hlas prostredníctvom“ alebo jednoducho „Hlas cez“. Ak k tomu pridáme aj slovo LTE, vznikne názov technológie, ktorá zmení spôsob, akým telefonujete. Voice over LTE, v skratke teda VoLTE, je hlasový prenos pomocou vysokorýchlostnej dátovej siete LTE. Výhody tejto siete už poznáte. Aké výhody však prinesie pre používateľov technológia VoLTE?  

 

Využívať internet v mobile aj počas volania? Žiaden problém.

Kedysi nereálne, s príchodom novej technológie však už skutočnosť. Vďaka prenosu hovoru prostredníctvom mobilných dát tak môžete využívať internet v mobile aj počas hovoru. Nemusíte sa však báť, hovor vám nespotrebuje ani len 1 bajt vašich dát. Ak budete chcieť počas hovoru niečo vyhľadať na internete, hovor už nebudete musieť prerušiť. Ďalšou výhodou je rýchlosť spojenia. Oproti aktuálnej technológií, ktorá vás dokáže spojiť s volajúcim približne do 6 sekúnd, to stihne VoLTE až o 4 sekundy rýchlejšie. Telefón by tak mal zazvoniť už do 2 sekúnd. Zlepšenie sa dostáva aj kvalite hovoru. Tá po novom nesie označenie HD kvality a vďaka spojeniu prostredníctvom siete LTE môže využívať až trojnásobnú kapacitu dát. Vďaka tomu podporuje širšie audio spektrum, čo má za následok zlepšenie kvality zvuku a potlačenie okolitých ruchov. S VoLTE tak počujete hovor oveľa jasnejšie a zrozumiteľnejšie.  

 

Ako sa k tejto novinke dostať?

VoLTE nie je žiadna príplatková technológia pre bohatých a väčšina mobilných operátorov – napríklad 4ka, ponúka prechod na tento typ siete celkom zdarma. Nemenia sa ani ceny hovorov, a tak s VoLTE voláte za rovnaké ceny, ako prostredníctvom hlasovej siete GSM, ktorú môžete poznať aj pod názvom 3G alebo 2G. Tá sa aktuálne využíva všade vo svete. Zopár podmienok pre získanie VoLTE tu však je. Prvá podmienka je, že túto technológiu musí podporovať aj vaše mobilné zariadenie. Väčšina nových smartfónov však už podmienku spĺňa. Zoznam podporovaných zariadení môžete nájsť na internete. Druhou podmienkou je, že VoLTE musí používať aj druhý účastník hovoru. Ak teda budete volať s niekým, kto nemá aktivovanú túto službu, hovor sa uskutoční prostredníctvom siete 3G alebo 2G. To isté platí aj v prípade, že stratíte dosah siete LTE. Poslednou podmienkou je už len podpora operátora.  

 

Ako si môžem službu aktivovať aj ja?

Aktivácia je vcelku jednoduchá a záleží od nastavenia operátora. Ak vaše zariadenie podporuje VoLTE, stiahnete a nainštalujete si aktuálne verziu firmware poskytovanú vaším operátorom. Ak už tento softvér aktualizovaný máte, stačí zavolať na linku podpory a požiadať o aktiváciu služby. 4ka vám napríklad službu aktivuje do 24 hodín a o úspešnej aktivácií budete upozornení SMS správou. Následne je nutné overenie aktivácie, a to zavolaním na telefónne číslo *123. Ak všetko prebehne v poriadku a VoLTE je aktívne, budete počuť krátku správu o registrácií zariadenia. V niektorých prípadoch je aktivácia vykonaná automaticky, hodinu po aktualizácií softvéru. Upozornení budete krátkou SMS správou.  

 

Oplatí sa mi táto služba?

Ak ste si aj vy položili túto otázku, odpoveď je jednoznačná. Určite áno! Nielen že vás to nebude stáť ani cent, ale ešte k tomu získate množstvo výhod, ktoré zmenia váš spôsob telefonovania. Internet v mobile môžete mať zapnutý aj počas hovoru a zaručene poteší aj vylepšená kvalita zvuku a ďalšie výhody, ktoré sme už spomínali. Podporu ponúkajú operátori k viacerým paušálom. Ak patríte napríklad k zákazníkom mobilného operátora 4ka, podporu VoLTE získavate s akýmkoľvek balíkom TO. Ak spĺňate spomenuté podmienky odporúčame službu aktivovať. Prichádza totiž zmena, ktorá mení telefonovanie k lepšiemu.

 

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer FINEP ponúka predaj bytov v Bratislave za atraktívne ceny.