Print this page

Vyberáme detské bicykle od 3 rokov

Published in RODINA Thursday, 14 November 2019 10:33

Deti rastú ako z vody a tak skôr, ako sa nazdáte, príde čas, keď sa začnete obzerať po detských bicykloch. Detské bicykle od troch rokov tvoria naozaj rôznorodú kategóriu a tak niet divu, že je z čoho vyberať. Prečítajte si, čím sú tieto detské bicykle špecifické a aké výhody používania môžu deťom ponúknuť.

 

Od trojkolky k detskému bicyklu

Vedeli ste, že podľa názoru pediatrov, ako aj skúseností mnohých rodičov, začínajú deti prejavovať vážny záujem o jazdu na bicykli približne vo veku troch rokov? Je to preto, lebo v tomto veku sú už dostatočne zrelé na to, aby pochopili princíp šliapania do pedálov. Kým teda nedosiahnu tri roky, môžete ich na detský bicykel pripraviť prostredníctvom trojkolky alebo obľúbeného predchodcu bicykla pre deti - odrážadla.

 

Detské bicykle od 3 rokov pre chlapcov i dievčatá

Detský bicykel musí byť predovšetkým kvalitný a bezpečný, aby jazda na ňom bola pre dieťa pohodlná a nekládla naňho neprimerané nároky. Preto je najdôležitejším parametrom pri výbere detského bicykla výška dieťaťa. Nekupujte dieťaťu príliš veľký bicykel s tým, že naň čoskoro dorastie. Okolo 3. roku dieťaťa je najvhodnejší ako prvý detský bicykel 12 palcový bicykel. Tieto detské bicykle od 3 rokov sú určené pre malých cyklistov dosahujúcich výšku od 90 do 110 cm.

 

Výbava pre detské bicykle od 3 rokov

Začiatky jazdenia majú svoje úskalia v podobe nebezpečných pádov. Predíďte im vďaka šikovným pomôckam pre malých cyklistov, akými sú odmontovateľné pomocné balančné kolieska. Deťom, ktoré majú problém udržať na bicykli rovnováhu, dodajú potrebné sebavedomie a uchránia ich pred neustálym padaním.

 

Ďalšie drobnosti do výbavy pre detské bicykle od troch rokov zahŕňajú napríklad detské zvončeky a klaksóny, košíky na bicykel či pestré detské blatníky. Široký sortiment farieb, veľkostí a motívov umožňuje jednoduché zladenie s bicyklom, takže aj tí najnáročnejší malí jazdci môžu byť s výberom spokojní.