Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom info@k-media.cz


 

REKLAMA
Wednesday, 04 October 2023

Skrýva bezkofeínová káva riziká?

Published in ZAUJALO NÁS Tuesday, 09 March 2021 11:01

Isté dobe existoval obchodník Ludwig Roselliem, ktorý používal benzén pre uvoľnenie benzénu z kávy. Tento spôsob úpravy si nechal aj patentovať. Ľudia sa domnievali, že benzén je jedovatý, ale dnes už vieme, že to tak nie je. Vďaka tomuto faktu, ale aj kvôli používaniu iných chemických látok, ktoré mali benzén nahradiť, boli oveľa škodlivejšie a tak káva získala povesť veľmi škodlivého nápoja.

 

Ale ani dnešná doba nezmenila počínanie niektorých ľudí. Tí stále používajú chemikálie na dekofeinovaná. Ovšem pár výrobcov sa od nich oddelili a venujú sa bezpečnejším a zdravším spôsobom.

Obavy nikdy nezmizne a tak sa ponúka otázka - ,, Stráca bezkofeínová káva zdraviu prospešné látky? "

 

Aké sú teda jej riziká?

Odborníci sa navzájom dohodli, že zdravotné riziká ne vyplývajúce z používania vody alebo oxidu uhličitého, ale z chemických látok. Úrad pre kontrolu potravín a liečiv došiel k rozhodnutiu, že stopové množstvo látok je malé a teda nemajú vplyv na zdravotný stav.

 

Výrobcovia falošne uvádzajú, že používajú metylchloridu i etylacetát, pretože sa vyskytujú voľne v prírode, ale pravdou je, že sa jedná o synteticky vyrobené prípravky a vysoká konzumácia vedie k ohrozeniu zdravia ľudí.

 

Podľa čoho sa riadiť pri výbere kávy?

Pri výbere nebudete mať práve veľa informácií, podľa ktorých budete vyberať. Môžete sa riadiť radami odborníkov, ktorí vám prezradí, aké laky boli použité, avšak na obaloch produktov moc informácií nenájdete. Čiže musíte kontaktovať výrobcu alebo obchodníka.

 

Ak chcete predísť týmto lapáliím, kúpte si organickú variantu bezkofeinovych kav. Ich organickosť vylučuje použitie pesticídov alebo iných chemických zlúčenín.

 

Štúdia o zdravotnej stránke kávy je zatiaľ nepodstatná. Niektorým skôr vyhovuje káva s kofeínom na bolesť hlavy alebo na oddialenie únavy. Iní zase nedajú dopustiť na bezkofeínovú kávu, ako súčasť zdravého stravovania.

 

Rovnako ako je dôležité vybrať dobrú kávu, je dobré mať na mysli, kam zavesíte lapač snov!

V minulom článku, sme si objasnili, na čo sa používa lapač snov, teraz sa pozrieme na to, kam a ako sa správne vešia.

 

Vezmite lapač snov a bežte s ním do miestnosti, kde spíte. Nájdite voľné miesto nad svojou posteľou a zaveste ho tam. Lapač snov možno zavesiť aj voľne do miestnosti pre dobré prúdenie energie alebo ako symbol šťastia. Lapač sa zavesí tak, aby pierka voľne visela dole.

 

 

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer FINEP ponúka predaj bytov v Bratislave za atraktívne ceny.