Print this page

České hory lákajú k objavovaniu po celý rok

Published in VOĽNÝ ČAS Thursday, 04 February 2021 10:42

České hory sú nádherné v každom ročnom období. Keď ich navštívite v zime, uvidíte, že ponúkajú vynikajúce podmienky pre lyžiarov i pre ďalšie zimné športy a zábavu.Pre milovníkov zimných aktivít sú k dispozícii dobre vybavené horské strediská, ktoré ponúkajú kvalitné lyžiarske svahy, bežkárske trate a bobové dráhy, ako aj miesta vhodné na dobré korčuľovanie. Ale aj príroda v teplých mesiacoch je tu krásna. Môžete sa túlať po nádhernej šumavskej prírode s jazerami a jedinečnými machmi alebo môžete navštíviť penzióny v Orlických horách, ktoré sú situované v blízkosti horských stredísk Deštné a Říčky .

 

Krásna Šumava

Národný park Šumava je ideálnym cieľom pre turistov a cyklistov. Rozprestiera sa na nemeckých hraniciach a nie je príliš ďaleko vzdialený od iného obľúbeného turistického cieľa - Českého Krumlova. Vedeli ste, že Národný park Šumava je najväčšou zalesnenou oblasťou v Európe?Okrem lesa tu nájdete dychberúce ľadovcové jazerá, rašeliniská a niekoľko neuveriteľných turistických trás. Táto oblasť je z veľkej časti neobývaná a necháva odhaliť svoje prírodné a vzácne krásy.Keď budete na túre, môžete mať šťastie, že spozorujete rysa z miestnej populácie.

 

Šumava je podľa nášho názoru jedným z najkrajších miest v Českej republike. Máte možnosť ísť na túry, prenajať si kajaky, kempy, bicykle, horské kolobežky a mnohé ďalšie. Vyčleňte si niekoľko dní na spoznávanie rôznych častí Národného parku Šumava. K dispozícii sú krátke aj oveľa dlhšie trasy, ktoré umožňujú prechádzky na všetkých úrovniach. V zimných mesiacoch tu môžete dokonca lyžovať. Ak chcete zostať dlhšie ako jeden deň, vyskúšajte penzióny na Šumave, ale celkovo tu nájdete veľa ubytovacích zariadení, napríklad hotely, hostely či kempingy. V parku je celoročne rušno vďaka outdoorovým nadšencom. Krajina Šumavy je úchvatná a bola by škoda nenavštíviť ju.

 

Beskydy pre všetkých turistov

V severnej časti Českej republiky, vzdialenej asi hodinu cesty autom od Prahy, leží geopark UNESCO Český raj. Ak hľadáte únik pred hektickým ruchom hlavného mesta krajiny, toto miesto vám odovzdá pokoj na striebornom podnose. V Beskydách nájdete výber z mnohých chodníkov označených jasnými farebnými značkami. Keď už toto nádherne miesto navštívite, určite si vyhraďte aspoň pár dní a nájdite si vhodné ubytovanie v Beskydách, aby ste stihli pozrieť toho čo najviac. Určite sa zastavte na Lysú horu, ktorá je najvyšším vrcholom v Beskydách v Českej republike. Je tiež známa ako „kráľovná Beskýd“ a nachádza sa v Moravskosliezskom kraji, asi jednu hodinu južne od mesta Ostrava. Samotná hora je veľmi obľúbeným miestom pre turistov a bežcov všetkých úrovní.